Про нас

Організація “Заклад Закарпатської народної музичної творчості” була заснована 2016 року Закарпатським угорським інститутом ім. Ф.Ракоці ІІ. у тісній співпраці з громадською організацією “Про Культура Субкарпатіка”. Діяльність організації поступово розширювалася за рахунок залучення до своїх викладачів за фахом народної музики, що проживають у ближній місцевості. Офіційна реєстрація закладу під назвою Приватний заклад позашкільної освіти «Дитяча школа мистецтв та творчості угорського народу «Туліпан Танода» відбулася у 2018 році під заснуванням Закарпатського угорського інституту ім. Ф.Ракоці ІІ.

Після припинення реалізації програми імені Петефі на Закарпатті, її основну ідею продовжила втілювати у життя юридично зареєстрована «Туліпан Танода», розширивши спектр можливостей та урізноманітнивши її.

Школа мистецтв взяла на себе обов’язок популяризувати та передати автентичні угорські народні цінності молодому поколінню, залучаючи молодь до участі в заняттях з народної музики та народних танців на Закарпатті.

Основним завданням «Туліпан Таноди» є культивування, збереження та передача молодому поколінню цінностей угорського народного мистецтва, народних традицій та культури.

Мережа ПЗ «ДМШ „Туліпан Танода”» налічує 1 опорну школу мистецтв. Місце провадження освітньої діяльності: м. Берегово, с.Пийтерфолво, с. Велика Добронь. У наших школах мистецтв, та гуртках, які працюють у «Туліпан Таноді» (Матієво, Фанчиково, Великі Береги, Чепа, Нове Село) та у 75 населених пунктах Закарпаття, навчаються 2 342 дитини, з якими займаються 80  висококваліфікованих педагогів.

Під час групових занять діти навчаються грі на різних інструментах (сопілці, народній скрипці, гітарі-тамбурі, акордеоні, цимбалах, цитрі), беруть участь у майстер-класах народного співу та народних танців, а також вдосконалюють свої вміння з рукоділля та ткацтва на різних майданчиках.

Дякуючи Туліпан Таноді в групах дитячих садочків населених пунктів Закарпаття компактного проживання угорської меншини діти мають можливість  познайомитися з угорськими народними іграми.