Народна скрипка

На відділі народної скрипки наші студенти можуть ознайомитися з характерним скарбом мелодій угорської народної музики, специфічними режимами гри, оздобленням та технічними особливостями різних діалектів народної музики.

Звучання народної скрипки, проникаючи у весь шум танцювального залу, привертає увагу людей, наближаючи їх улюблені мелодії. Не випадково він став найважливішим мелодійним інструментом кожного визначного дня народних розваг та життя села. Подекуди людей розважав звук скрипки під супроводження перкусії. В інших регіонах три (скрипка, альта, контрабас) або багаточленні струнні оркестри створювали хорошу атмосферу, іноді доповнювали її цимбалами або репертуаром.

Народне навчання скрипці можна розпочинати з самого раннього віку, але також можна перейти на цей інструмент після класичних занять.

Окрім нот, імітація (слух, зорове навчання) та пізніше прослуховування оригінальних збірників народної музики також відіграють значну роль у навчанні.

Кафедра дає можливість створювати ансамблі народної музики, за допомогою яких наші студенти можуть відчути радість спільної гри. Ансамблі народної музики також можуть надати можливість співпрацювати з групами народних танців, даючи учасникам краще уявлення про нашу народну музичну культуру.